Grakademia na Kapitularzu


Szczegóły wydarzenia

  • Date:

Podczas tegorocznej edycji Łódzkiego Festiwalu Fantastyki „Kapitularz” będziecie mieli okazję wysłuchać czterech prelekcji spod szyldu Grakademii. W piątek zapraszamy na przygotowany przez nas blok programowy, na którym zajmiemy się głównie grami grozy. Szczegóły poniżej:

Blok komputerowy – Geografia 318 Silent Hill
Czym jest gra osobista – studium przypadku „Neverending Nightmares”
Piątek, 17:30
Prowadzący: Marcin M. Chojnacki

Chciałbym przedstawić „Neverending Nightmares” jako ciekawy przykład gry stanowiącej interaktywną relację z przebiegu choroby raniącej umysł i ciało autora, Matta Gilgenbacha. Bohater uwięziony w stale powracających koszmarach doświadcza sytuacji symbolizujących depresję samego twórcy.
Gra ze strachem – środki wywoływania lęku u odbiorcy w grach wideo
Piątek, 18:30
Prowadzący: Marcin M. Chojnacki

Prelekcja przybliży zapożyczone z innych mediów oraz wypracowane przez gry wideo środki wywoływania krótkotrwałego lub nieustającego poczucia niepokoju w trakcie rozgrywki.
Grać i zwariować – szaleństwo w grach grozy
Piątek, 19:30
Prowadzący: Dominika Staszenko

Wystąpienie poświęcone jest survival horrorom, w których na pierwszy plan wysuwają się wątki związane z niepoczytalnością głównego bohatera oraz problemami w odróżnieniu rzeczywistości od świata wymyślonego lub urojonego.
Zombie w grach wideo
Piątek, 20:30
Prowadzący: Dominika Staszenko

Wystąpienie rozpocznie się od ogólnej charakterystyki figury zombie obecnej w kulturze popularnej. Następnie przejdę do omówienia jak postać zombie funkcjonuje w grach, jakie znaczenie niesie ze sobą dla fabuły i jak wpływa na kreowanie atmosfery grozy.