Grakademik #64


Szczegóły wydarzenia

  • Date:

Gry wideo a nostalgia – na najbliższym spotkaniu zastanowimy się jak na nasz odbiór elektronicznej rozrywki wpływają wspomnienia czy też wyobrażenia na temat przeszłości.

– Co sprawia, że tytuły z naszego dzieciństwa lub wczesnej młodości darzymy wyjątkowym uczuciem (nawet jeżeli z perspektywy minionych lat okazują się one produkcjami przeciętnymi lub zwyczajnie słabymi) i jeśli nadarzy się okazja chętnie do nich wracamy?
– Czy nostalgia może także wpłynąć na twórców gier wplatających do swoich projektów odwołania do ważnych dla nich tekstów popkultury?
– Jak te nawiązania motywują nas do sięgnięcia po dany tytuł, czy staje się to elementem decydującym?
– Skąd w nas potrzeba, mimo zawrotnego rozwoju branży, ciągłego powracania do pozycji sprzed lat czy uczestniczenia w praktykach silnie je ewokujących (pixel art, demake, low poly)?
Na te pytania oraz kilka innych postaramy się znaleźć odpowiedź na 64. Grakademiku, pierwszym po dłuższej przerwie. Zbieramy się w Łódzki Dom Kultury od godz. 18:00 w sali 114 (I piętro).

Przed dyskusją podsumujemy 5 lat funkcjonowania projektu Grakademia, będzie okazja trochę powspominać i nostalgicznie porozmawiać o naszych pierwszych inicjatywach 🙂

https://www.facebook.com/events/139959696547085